دستگاه خم کننده تولید فنر

ساخت فنر به روش گرمایشی

یکی از روش های رایج در تولید فنر روش گرمایشی بوده. که جهت ساخت فنر، مفتول مورد نظر را گرما داده تا نرم شده. و به شکل مورد نظر در بیاید. القای گرما باعث نرم شدن فنر شده. و در شکل‌گیری فنر بسیار موثر است. شایان ذکر است جهت ساخت انواع فنر، میزان درجه گرمایی که به فنر منتقل می‌گردد متفاوت است.
تولید فنر به صورت تخصصی در تهران
تولید کنندگان فنر بر اساس جنس مفتول این حرارت‌ را تنظیم می کنند. تا به نتیجه مطلوب برسند. به طور مثال جهت سیم مورد استفاده در آلات موسیقی باید گرمای در حدود ۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۳۰ ثانیه به مفتول داده شود. تا نتیجه مورد نظر حاصل گردد. یکی از فنر هایی که با این روش تولید می گردد، فنر فشاری می باشد.

روش گرمایشی تولید فنر

سنگ زنی فنر

سابیدن فنر یا سنگ زنی در صورتی بر روی فنر اعمال می گردد. که انتهای فنر به درستی فرم نگرفته باشد. و فرایند فشرده سازی آن به درستی اعمال نگردیده باشد. در این صورت عملیات سنگ زنی بر روی فنر انجام می پذیرد.‌ تا فنر به صورت عمود بایستد. این روش به وسیله ماشین آلات سنگ زنی فنر انجام می شود. سنگ زنی با توجه به متریال مورد استفاده در تولید فنر متغیر است. و این موضوع باید در ساخت فنر مورد دقت قرار گیرد. تا محصول انتهایی دارای کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *