کاربرد و نحوه تولید فنر فرمینگ + راهنمای خرید

فنر فرمینگ

فنر فرمینگ چیست؟

فنر فرمینگ نوعی مفتول فرم دار بوده که با اشکال گوناگون طراحی و ساخته می گردد. در تولید فنر فرم دار از دقت بالایی استفاده شده و توسط دستگاه های CNC تولید می شود. فنرهای فرمینگ بر خلاف فنر کششی و فنر پیچشی از هیچ اصول خاصی جهت کارکرد، پیروی نمی کنند. لازم است بدانید که امروزه با کمک همین دستگاه می توان تعداد بیشماری از فنرها را به شکل فرم دار در آورد و آنها را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد. برخی از افراد این مدل از فنرها را با اسم فنرهای صنعتی نیز می شناسند. شما نیز بهتر است قبل از خرید و استفاده از این محصول، در مورد آن اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

تولید فنر فرمینگ

فنر فرمینگ توسط مفتول هایی از جنس استیل و فولاد کربن دار با دستگاه های CNC تولید میگردد که خم ها و زوایای خاصی روی مفتول ها انجام می شود که بر اساس نوع قطعه ای که قرار است فنر فرم دار بر روی آن متصل شود، این زوایا متفاوت است و در طراحی آن دقت زیادی نیاز است تا در انتها فنر تولید شده کارایی مورد نظر را داشته باشد.

تولید انواع فنر فرمینگ توسط فنر سازی ایران با اندازه و فرم های نامحدود به وسیله دستگاه های فوق دقیق CNC و همچنین امکان طراحی و پیاده سازی انواع فنر های پیچیده فرمینگ با اشکال مختلف توسط مهندسین و کارشناسان مجرب این مجموعه فراهم است.

کاربرد فنر فرمینگ

امروزه در صنعت فنرسازی ، فنر فرمینگ به دلیل کاربردهایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از جمله کاربردهای فنر فرم دار می توان به استفاده از آن در صنایع خودرو سازی، ابزارهای دقیق، دستگاه های پزشکی، ابزارآلات و یراق آلات، ماشین آلات صنعتی و … اشاره کرد. در تولید فنر فرمنیگ از مفتول های با قطر  0.2 ميليمتر تا 8 ميليمتر استفاده شده و از آلیاژ ضد زنگ و فسفر برنز در اندازه های سفارشی، نیز استفاده می شود.

  • پزشکی

قطعات پزشکی باید با دوام، صاف و فوق العاده تمیز باشند. به طور کلی فنر یکی از قطعاتی است که برای ساخت این تجهیزات استفاده می شوند. فلز اصلی برای ساخت فنر های این تجهیزات فولاد ضد زنگ است. آن ها می توانند در برابر درجه حرارت بالا، استریل شدن و ضد عفونی شدن های متعدد مقاومت کنند. علاوه بر آن سطح صاف فولاد ضد زنگ از پاره شدن و آسیب به لباس و دستکش پزشکان جلوگیری می کند.

  • صنعتی

استفاده از فنر فرمینگ یا هر نوع فنر دیگر در صنایع مختلف ضروری است. در فعالیت های صنعتی به روش های دقیق و کارامدی برای مراحل ساخت و مونتاژ نیاز دارند.

  • خودرو

یکی از مهم ترین صنایعی که به خرید فنر فرمینگ نیاز دارند، صنایع مربوط خوروسازی است. در این صنعت از انواع فنر های حلزونی و فشاری استفاده می شود.

نحوه شکل دهی و تولید فنر فرمینگ

تجهیزات مختلفی برای شکل دهی فنر فرمینگ وجود دارد. با این حال رایج ترین شکل تولید و شکل دهی به این نوع فنر، استفاده از دستگاه هایی است که به صورت خودکار یا دستی کار می کنند. ماشین های دستی همانطور که از نامشان مشخص است، با نیروی دست کار می کنند.

ماشین های الکترونیکی صرفا به صورت دستی بارگیری می شوند. شکل دهی این سیم ها با چند فرایند مختلف انجام می شود. هر یک از این فرایند ها برای ایجاد شکل، پیکربندی و الگوی متفاوتی از فنر طراحی شده اند.

شکل دهی با دستگاه CNC

ماشین های خم کن CNC به روش سریع و کارآمد فنر فرمینگ را تولید می کنند. آن ها این قابلیت را دارند که میلگرد را تا 180 درجه خم کنند. دستگاه های CNC دقت بسیار بالایی دارند و اگر این نکته برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است از طریق این روش، فنر های مورد نظر را سفارشی سازی کنید.

این دستگاه ها فنر را دقیقا به همان اندازه ای که شما بخواهید برش می دهند. فنر های از جنس برنج، مس و فولاد ضد زنگ از جمله محصولاتی هستند که می توانید با استفاده از دستگاه CNC برش دهید و از آن برای ساخت فنر استفاده کنید.

قیمت و خرید فنر فرمینگ

قیمت تمام شده فنر فرمینگ به آیتم های گوناگونی وابسته است که میتوان به نوع آلیاژ به کار رفته در تولید فنر، تیراژ تولید فنر و نوع طراحی بکاررفته در ساخت فنر اشاره کرد. جهت برآورد دقیق قیمت فنر، با کارشناسان فروش فنر سازی ایران ۰۲۱۳۳۹۷۱۹۵۶ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *